Vypořádání společného jmění manželů

Vypořádání společného jmění manželů je naší dlouhodobou specializací. Jedná se o velice komplikovanou problematiku, která pro laika nemusí být zcela srozumitelná. Vypořádání společného jmění manželů můžou manželé řešit v rámci řízení o rozvodu, pokud jsou schopni se na podmínkách domluvit. Tuto variantu, pokud je možná, našim klientům zpravidla doporučujeme, jelikož se tak vyhnou případnému dlouhému a nákladnému řízení o vypořádání, které může následovat. Velice často však dohoda manželů není možná, a tak nezbývá než zaniklé společné jmění manželů řešit v samostatném řízení po rozvodu manželství.

V tomto směru je vždy nutné ve spolupráci s klientem vyhodnotit jeho zákonné nároky a doporučit mu nejvhodnější postup. V samotném řízení o vypořádání se pak řeší vícero dílčích otázek, strany zpravidla uplatňují vnosy a investice, řeší se staré pohledávky a podobně. Bez konzultace s odborníkem je možné, že se nevědomky o své nároky do značné míry připravíte.

Rozvod manželství

Rozvod manželství je ve většině případů pro manžele emočně náročný proces, se kterým je často spojena i otázka péče o děti a vypořádání společného jmění manželů. V tomto směru klienta zastupujeme ve všech dílčích částech tohoto procesu tak, aby se nepřipravil o některý ze svých zákonných nároků.

Úprava péče, styku a výživy k nezletilým dětem

V této oblasti máme velké zkušenosti se zastupováním jak matek, tak otců, v rámci řízení o péči, styk nebo výživu nezletilých dětí. Je časté, že se všechny tyto otázky řeší najednou, v rámci jednoho řízení. Jsme připraveni klientovi nejprve jasně vysvětlit otázky péče, styku a výživy, vyhodnotit jeho situaci, odhadnout výši vyživovací povinnosti, navrhnout postup a zastupovat v opatrovnickém řízení.

Právní službu zajišťujeme bez omezení na celém území ČR

Osobně nás můžete naštívit v našich kancelářích

Kancelář Lanškroun

Adresa:
56301 Lanškroun, Lanškroun - Vnitřní Město,
nám. J. M. Marků 92 (mapa)

+420 465 321 086

info@ak-macek.cz

Kancelář Praha

Adresa:
Pod Slovany 1888/12, 128 00
Praha 2 - Nové Město (mapa)

+420 465 321 086

info@ak-macek.cz

Kancelář Pardubice

Adresa:
Svaté Anežky České 32, 530 02
Pardubice I-Staré Město (mapa)

+420 465 321 086

info@ak-macek.cz

Advokátní kancelář
JUDr. Radomil Macek s.r.o.

IČ: 17063027, DIČ:CZ17063027

Sídlo: nám. J. M. Marků 92, 563 01, Lanškroun - Lanškroun-Vnitřní Město (mapa)

100 Podnikající fyzická osoba tuzemská

+420 465 321 086

Kompletní kontakty

Máte dotaz? Napište nám...

Subjektem pověřeným k mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů pro oblast sporů mezi advokátem a spotřebitelem ze smluv o poskytování právních služeb je Česká advokátní komora (Národní tř. 16, 110nbsp;00 Praha 1, e-mail: epodatelna@cak.cz; ID datové schránky: n69admd).

© 2024 ak-macek.cz

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: